Digi kamp
KEŞ
FET

DigiKamp Hakkında

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın firmalarımızın ticaret süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları aşmaları için teknoloji girişimcilerimizin değerli çözüm önerilerini beklediği yeni nesil teknolojiler temalı bir yarışma programıdır.

Yarışma kapsamında sunulan fikirlerin, Bakanlığımızın firmalarımıza sunduğu hizmetleri geliştirmek amacıyla kullanılabilmesi ve Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilebilecek projeler olması önem arz etmektedir.

Bakanlığımızın web sitesinden hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu hizmetlere ilişkin firmalarımızın karşılaşabilecekleri zorlukları ortadan kaldırabilecek ya da işlemlerini kolaylaştırabilecek dijital çözüm önerilerinizle Digikamp’ta yarışabilir ve belki de ülkemizin yeni “unicorn”u siz olabilirsiniz. Ayrıca, firmalarımızın rekabet gücünü artıracak, Bakanlığımız bünyesinde uygulama şansı olan projeler de değerlendirmeye alınacaktır.

Her bir katılımcı, kendi çözümüne ilişkin tüm fikri mülkiyet haklarının sahibi olarak kalacaktır. Yarışma kapsamında fikirler ödüllendirilecek olup, Bakanlığımızın söz konusu fikirleri satın almaya karar vermesi durumunda yeni bir hizmet alımı süreci başlatılacak ve ortaya konulan projenin kapsamı doğrultusunda bir proje bedeli teklifi istenecektir.

 

Neden DigiKamp? 

  • Türkiye’de bulunan teknoloji firmalarını ve girişimcileri yeni nesil teknolojiler alanında ürün ve hizmet üretmeye teşvik ederek ekonomik büyümeyi desteklemeyi,
  • Ticaret Bakanlığı’nın görev ve sorumluluk alanına giren konular itibariyle verdiği hizmetlerin kalitesini hız, verimlilik ve kolaylık gibi açılardan yeni nesil teknolojiler kullanarak iyileştirmek ve geliştirmeyi,
  • Yeni nesil teknolojiler alanında özgün, yenilikçi, katma değeri yüksek ve inovatif uygulamalar geliştirilmesine destek vermeyi,
  • Yenilikçi fikir ve ürünü olan küçük girişimcilerin önünü açmayı,
  • Kamu kurumlarının verimliliğini artırmayı,
  • Kamu kurumlarının ihtiyaçlarına değinen bireylerin, kuruluşların ve ekiplerin sayısının ve çeşitliliğinin arttırılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.
Yarışma konuları

Yarışma konuları

Ticarette rekabet gücümüzü artıracak çözümlerinizi bekliyoruz.

Devamını Oku
Değerlendirme süreci

Değerlendirme süreci

İki aşamalı bir değerlendirme sürecinin sonunda en iyi fikirleri belirleyeceğiz.

Devamını Oku
Ödüller

Ödüller

Girişimcilerimize yarışma aşamalarında sağladıkları ilerlemeyle orantılı olarak çeşitli ödüller veriyoruz.

Devamını Oku
<strong>PLATİN SPONSOR</strong> GOOGLE

PLATİN SPONSOR GOOGLE

Devamını Oku
<strong>ALTIN SPONSOR</strong> TURKCELL

ALTIN SPONSOR TURKCELL

Devamını Oku
<strong>ALTIN SPONSOR</strong> TRENDYOL

ALTIN SPONSOR TRENDYOL

Devamını Oku
<strong>GÜMÜŞ SPONSOR</strong> FACEBOOK

GÜMÜŞ SPONSOR FACEBOOK

Devamını Oku

DİJİTAL DÖNÜŞÜM YARIŞMASI TAKVİMİ