Digi kamp
KEŞ
FET

sponsorlar

PLATIN SPONSOR

GOOGLE

"Dijital dönüşümün kritik aktörleri olan girişimciler,  e-ticaret şirketleri ve e-ihracatçılar Google olarak önemine inandığımız, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle desteklediğimiz paydaşlarımız arasında yer alıyor.  Türkiye'de yaklaşık 14 yıldır yürüttüğümüz çalışmalarla, büyük düşünen, dünyaya açılmak isteyen işletmelerin yenilikçi teknolojilerle tanışmalarını ve bu sayede global ölçekte daha yüksek katma değerli ürün ve hizmet sunmasını destekleyecek birçok proje gerçekleştirdik. Bu çalışmalardan edindiğimiz deneyimleri DigiKamp aracılığıyla aktarma şansına kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Türkiye'de e-ihracat perspektifinden girişimciliği destekleyen ve yön çizen bir inisiyatif olan DigiKamp ile Ticaret Bakanlığımızın önderliği ve rehberliğinde girişimcilerin performanslarını artıracak, teknolojik, katma değeri yüksek çözümler üretmelerine ve  kendilerine başarıya götürecek yol haritalarını çizmelerine  destek sağlamaktan dolayı çok gurur duyuyoruz. "

ALTIN SPONSOR

TRENDYOL

Ticaret Bakanlığımızın gerçekleştirdiği DigiKamp Projesi’nin destekçileri arasında yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Girişimcilerin, kamunun uğraştığı karmaşık problemlerin çözümüne farklı bakış açılarıyla çok önemli katkılar sunabileceklerine inanıyoruz. DigiKamp’i her geçen gün daha da güçlenen Türkiye girişimcilik ekosisteminin kamu politikası tasarım süreçlerine dahil olmasını sağlayacak bir mekanizma olarak değerlendiriyoruz. Projede üretilecek fikirlerin, Bakanlığımız öncülüğünde başarılı bir şekilde hayata geçirilmesini ve ülkemizin kalkınmasını hızlandırmasını umut ediyoruz.

ALTIN SPONSOR

TURKCELL

Türkiye’de her alanda başlayan yerli ve milli olma hamlesine büyük destek sağlayacak DigiKamp Yarışması’na katkı vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk şunları söyledi:

“Ülkemizde bir ilk olan ve Ticaret Bakanlığımız tarafından düzenlenen bu projeyi hayata geçirdikleri için başta Bakanımız Ruhsar Pekcan olmak üzere tüm bakanlık çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Pandemi döneminde de gördüğümüz gibi bir ülkenin kendi teknolojilerine sahip olması son derece büyük önem taşıyor. Bakanlığımızın hayata geçirdiği DigiKamp Yarışması bir yandan başta KOBİ’lerimiz olmak üzere şirketlerimizin yerli ve milli teknolojiler geliştirmesine destek verirken diğer yandan da ülkemizin dijitalleşme yolundaki çalışmalarına büyük katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin Turkcell’i olarak bugün ülkemizde yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesine en çok destek veren şirketlerin başında geliyoruz. Sayıları 1.300’e yaklaşan mühendisimizle kendi teknolojilerimizi geliştiriyoruz. Aynı zamanda yaptığımız yatırımlarla da Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyoruz. Tüm bu bakış açısıyla yarışmayla hedeflenen amaçların birbirine tam olarak uyduğunu görüyoruz. Bu yarışmanın sonunda ülkemize teknolojik anlamda katma değer sağlayacak çok sayıda dijital projenin hayata geçmesini bekliyoruz.”

GÜMÜŞ SPONSOR

FACEBOOK

Derya Matraş, Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı:

“Ülkemiz ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ’lerimizin çok büyük bir kısmı işlerini büyütmek, ticaret ve işe alım yapmak ve uluslararası pazarlara erişmek için başta Facebook ve Instagram olmak üzere sosyal medya platformlarını ve dijital kanalları kullanıyor. Dünyanın dört bir yanından üç milyardan fazla insanı ülkemizdeki işletmelerle bir araya getirme potansiyeline sahip bir sosyal medya platformu olarak biz de sahip olduğumuz sorumluluğun farkındayız. Bu doğrultuda uzun bir süredir ülkemizdeki KOBİ’lerimizin büyümek, ihracat yapmak ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları dijital becerilere sahip olmaları adına yatırımlar yapıyor, farklı eğitim programları düzenliyoruz.

Ticaret Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ve ülkemizdeki değerli teknoloji KOBİ’lerinin, teknoloji mikro işletmelerinin, yazılım firmalarının ve girişimcilerin dijitalleşmesini odağına koyan ‘DigiKamp Dijital Dönüşüm Yarışması’nı destekliyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bakanlığımız ve Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri ile el ele vererek KOBİ’lerimizle birlikte çalışmaya, onların dijital dünyanın getirdiği yeni gerçekliğe ayak uydurmalarına ve teknolojiyi kullanarak başarılı olmalarına yardımcı olmaya kararlıyız. Çünkü biliyoruz ki, bu işletmeler büyüdüklerinde daha fazla insan işe alabilir, içinde bulundukları toplulukları güçlendirebilir ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunabilirler.”

Yarışma konuları

Yarışma konuları

Ticarette rekabet gücümüzü artıracak çözümlerinizi bekliyoruz.

Devamını Oku
Değerlendirme süreci

Değerlendirme süreci

İki aşamalı bir değerlendirme sürecinin sonunda en iyi fikirleri belirleyeceğiz.

Devamını Oku
Ödüller

Ödüller

Girişimcilerimize yarışma aşamalarında sağladıkları ilerlemeyle orantılı olarak çeşitli ödüller veriyoruz.

Devamını Oku
<strong>PLATİN SPONSOR</strong> GOOGLE

PLATİN SPONSOR GOOGLE

Devamını Oku
<strong>ALTIN SPONSOR</strong> TURKCELL

ALTIN SPONSOR TURKCELL

Devamını Oku
<strong>ALTIN SPONSOR</strong> TRENDYOL

ALTIN SPONSOR TRENDYOL

Devamını Oku
<strong>GÜMÜŞ SPONSOR</strong> FACEBOOK

GÜMÜŞ SPONSOR FACEBOOK

Devamını Oku

DİJİTAL DÖNÜŞÜM YARIŞMASI TAKVİMİ